Není logika jako logika aneb jak je to s dárky

já cali07Minule jsem se rozhodoval o dárku k svátku a narazil jsem na zajímavý problém. Jaký dárek, aby udělal radost. A od dárku jsem se dostal k logice. Moudří mužové nás po staletí přesvědčovali, že logika je jedna. Omyl, to snad mohlo platit v dobách, kdy ženám nebyla přiznána duše.

Seděl jsem u krbu v ruce sklenku a přemýšlel. Po několikátém zopakování (sklenky) jsem došel k názoru, že logiky jsou, zjednodušeně řečeno, dvě. MUŽSKÁ , tedy ta opravdu logická, a ŽENSKÁ, která ze všeho nejvíc připomíná Rákosníčka (když to nejde rovně, tak to jde klikatě, anebo “salto, skok, přemet, odskok a jde se dál”).

A co že to má společného s dárky? VŠECHNO!!!!

Pro nás kluky, mladíky, muže, staříky – prostě chlapy – se dají dárky koupit snadno. Většinou máme svá více či méně tajná přání – tak třeba kolo, motorky, sekačka atd. a taky víme, jaké ta věc má mít parametry.

Ale co holčičky, holky, děvčata, ženy? Ony taky mají svá přání, sny atd. Problém je v tom, že samy úplně přesně něvědí, co to má být. Tohle věděli už naši předkové, a tak nám zanechali důležitou informaci “Ženská něco chce, neví  co, ale nepřestane, dokud to nedostane.”

Tak jsem koumal, vyptával se kamarádů (nenápadně i kamarádek) a nakonec jsem dospěl k poznání, že pro naše “holky” (samozřejmě že ne pro všechny) někdy ani není tak důležitý dárek sám o sobě, ale to že na ně myslíme. A tak jsem učinil mnoho téměř chemických pokusů a – Heuréka! Ono to fungovalo. Takže výsledek mého koumání:

za prvné nezapomínat na různá výročí!

za druhé nenechávat koupi dárků na poslední chvíli!

za třetí vybírat dárek spíš intuicí a srdcem než rozumem!

Prostě někde jdu, kouknu do výlohy a vidím tam třeba úplnou maličkost a říkám si “To by tý mý holce mohlo udělat radost. Je to tak pitomý, až je to roztomilý.”  A ono to fakt udělá větší radost než kdybych přinesl prsten s diamantem. (Nebo se tak ta moje holka tváří, aby mi udělala radost 😉 ) .

Jasně, ženské chtějí NĚCO, nevědí CO. A na nás je, abychom to NĚCO našli. Úkol hodný mudrce.

Proto vznikla stránka marty.cz. Budu se dívat a hledat nejrůznější zajímavosti, abych ostatním chlapům aspoň trochu pomohl v hledání.

Takže, pánové, dívejte se kolem sebe a vzpomínejte, co by vaše blízké a milované mohlo potěšit. Když se vám to povede, budete mít velikánskou radost i vy.

Dobrý lov.