STOP slimákům

Taky nesnášíte slimáky, ty škaredé potvory co jen škodí a dělat něco užitečného fakt nechtějí?! Jak s nimi zatočit?! Jak se jich zbavit?! Aby se přitom nic nestalo ani obyvatelům naší přírody ani našim domácím mazlíčkům! Něco jsme pro vás objevili.

Slimáků se lze zbavovat různě. Speciálními přípravky, které se sypou do záhonků, ať už vaší zeleniny či květin, ty jsou ovšem nebezpečné i ostatním tvorům. Slimáci se také dají sbírávat, to je zase nebezpečné vašim vlastním zádům, když dlouhodobě v předklonu obcházíte svoje záhonky. Lze na ně líčit různé “pasti” ať už položená prkna, pod která se schovají a vy je tam posbíráte, nebo misky s pivem, kam lezou a padají (ale není pro to pivo jiné a lepší využití? ).

A pak je tu moje rada,  geniální ve své jednoduchosti, jako ostatně vše, když už na to přijdete. Pokud mezi vaše domácí mazlíčky patří i kočky už máte skoro vyhráno a pokud váš kocour či kočka chodí do domácí “kadibudky”, máte vyhráno úplně. Stačí použité stelivo nasypat kolem záhonku, jako patnácti centimetrovou cestičku a “ty potvory” myslím tím slimáky ,ji nedokáží překonat. Mě se nejlépe osvědčilo silikagelové stelivo, které pakliže je “pročůrané” dokáže slimáky rozleptat a pokud z něj déšť močovinu vyplaví, nemusíte ho měnit, jelikož vyschlé stelivo dokáže slimáka vysušit. Tak co vy na to? Nestojí to za zkoušku? Nic za to totiž nedáte, jen místo do popelnice stelivo nasypete kolem záhonku a pokud se vám to znelíbí, nebo to nesplní vaše požadavky, můžete ho shrabat a teprve pak vyhodit (i do kompostu).

Lovu zdar, slimákům ZMAR!

Váš Marty

Napsat komentář